Krakowska Pijalnia Zdrojowa

Jaką wodę zazwyczaj pijecie? Wybierając wodę dla siebie kierujemy się przede wszystkim jej smakiem. Warto jednak zwrócić uwagę na znajdujące się w niej minerały, bo to właśnie one wpływają na to czy woda będzie gorzka, słodka, kwaśna czy słona.

 

 

Skąd wiemy, że woda jest zdrowa? Przez sprawdzenie zawartości składników mineralnych. Jeśli mamy ich niewiele (200-500 mg/l), to nawodnimy jedynie organizm, nie wpływając znacznie na jego funkcjonowanie. Natomiast wody średnio (500-1500 mg/l) i wysokozmineralizowane (1500 – 4000 mg/l) mają właściwości odżywcze i zdrowotne.

Sportowcy chętnie napiją się wody zawierającej chlorek i sód, bo pomoże im ona odzyskać siły po intensywnym treningu. Małym dzieciom i osobom, które muszą ograniczyć te składniki bardziej odpowiadała będzie woda niskosodowa. Wody wapniowo-magnezowe dobrze wpłyną na prace mięśni i przemianę materii, a wapń jako główny budulec kości zadba o zdrowe kości i zęby. Sód i potas wspomogą gospodarkę wodną organizmu, a siarka prawidłowe funkcjonowanie komórek. Wszystkim, którzy dbają o zdrowe i piękne zęby pomoże nawet niewielka ilość fluoru zawarta w wodzie, a mający problemy z tarczycą poczują się lepiej dzięki jodowi. Rozpuszczony w wodzie dwutlenek węgla pomoże przyswoić te wszystkie minerały, a siarkowodór zadziała odtruwająco.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się ze składem wody przed jej zakupem i proponujemy wodę Mateczny Zdrój ze względu na jej bardzo wysoką mineralizację.